1 Задачі і мета курсу
1.2 Вимоги до матеріалів електронної техніки
 

1.2 Вимоги до матеріалів електронної техніки

     Залежно від умов експлуатації до матеріалів, що використовуються в електронній апаратурі, висуваються дуже жорсткі й різнобічні вимоги.

     Вимоги до матеріалів:

  • ізоляційні матеріали повинні мати низькі діелектричні втрати, високу електричну міцність;
  • магнітні серцевини повинні мати велику магнітну проникність і підвищений питомий електричний опір.
  • матеріали, по можливості, повинні бути легкими, механічно міцними, не боятися тряски, вібрацій й ударних навантажень із більшими прискореннями.
  • повинні забезпечувати надійну експлуатацію як при 150 - 200°С (а де й вище), так і при - (60-80)°С. Чергування багаторазових температурних циклів не повинне викликати їхнього псування.
  • матеріали, що контактують із зовнішнім середовищем, повинні дозволяти використовувати апаратуру в країнах із тропічним кліматом - при вологості навколишнього середовища до 98% і температурі до 40°С, не боячись появи цвілі, поразки комахами й т.д.
  • матеріали, що використовуються для апаратур масового споживання, повинні бути дешевими.
  • технологія виготовлення з них виробів повинна бути простою, що допускає автоматизацію виробництва.

     Інженери повинні знати не тільки властивості матеріалів, що йдуть на виготовлення апаратур і приладів, але також електричні й магнітні характеристики повітря при різних розрідженнях, прісної й морської води, льоду й землі й т.д.

     Матеріали нерідко можуть опинитися під впливом електромагнітних хвиль різноманітних частот, багато з яких збігаються із частотами власних коливань часток речовини. Тому при конструюванні апаратур необхідно розраховувати системи із зосередженими й розподіленими параметрами.

     Для розуміння електричних, магнітних і механічних властивостей матеріалів, а також причин старіння потрібні знання їх хімічного й фазового складу, атомної структури й структурних дефектів.

 
© 2009 ХНУРЭ, Технології та автоматизації виробництва РЕЗ і ЕОА (ТАВР), Костюк Олена Геннадіївна;ХНУРЭ, Технології та автоматизації виробництва РЕЗ і ЕОА (ТАВР), Степаненко Віктор Іванович
Розроблено за допомогою LERSUS